مشارکت دستگاه‌ها در رفع چالش‌های زیست‌محیطی کشور

مشارکت دستگاه‌ها در رفع چالش‌های زیست‌محیطی کشور

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰ کد : ۵۵۲۱۹ اخبار اخبار داغ
تعداد بازدید:۶۸۵
نشست مشترک بین دستگاه‌ها برای رفع چالش‌های زیست‌محیطی کشور به همت دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
مشارکت دستگاه‌ها در رفع چالش‌های زیست‌محیطی کشور

توسعه روزافزون صنعتی و افزایش تراکم جمعیتی با گسترش پدیده شهرنشینی، باعث تشدید مشکلات محیط‌زیستی و اثرات سوء آن بر کیفیت آب، هوا، خاک و سلامت انسان‌ها شده است. به همین منظور ضرورت دارد که حداکثر بهره‌برداری از ظرفیت‌های دانشی (دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، پارک‌های علم و فناوری) در شناخت وضعیت موجود در هر استان، تبیین بهتر نیازهای واحدهای آلاینده در کنار پیشگیری، کاهش و رفع آلاینده‌های زیست‌محیطی صورت گیرد.

 

 

بر اساس توافقات انجام‌شده بین سازمان حفاظت محیط‌زیست و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقرر شد توسعه همکاری‌ها در قالب یک دبیرخانه مشترک پیگیری گردد. به همین منظور جلسات مشترکی طی تاریخ‌های ۱۱، ۱۲ و۱۳ خردادماه سال ۱۳۹۹ با حضور جناب آقای دکتر برومند معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جناب آقای دکتر سیف مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جناب آقای دکتر تجریشی معاون محترم محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، جناب آقای دکتر لاهیجان‌زاده معاون محترم محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست، جناب آقای دکتر کلانتری معاون محترم محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست و مدیران کل مربوطه، برنامه‌ریزی و شرایط موجود به صورت مفصل تشریح گردید. مجموعه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری نیز به صورت ویدئوکنفرانس در این نشست شرکت نمودند.
در پایان پس از تبادل نظر در مورد شیوه عملیاتی کردن پروژه‌های دارای اولویت در هر استان، مقرر شد تا دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در جلسات مشترک با ادارات کل استانی سازمان حفاظت محیط‌زیست، همکاری لازم را در جهت اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده به عمل آورده و نتیجه را به دبیرخانه مشترک اطلاع دهند.

 

کلید واژه ها: محیط‌زیست نشست تخصصی ارتباط با جامعه و صنعت