نشست مشترک مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی با دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان

۰۳ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۹ کد : ۵۵۴۳۱ اخبار اخبار داغ
تعداد بازدید:۴۴۴
نشست مشترک مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی با دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.
نشست مشترک مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی با دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بنیاد ملی نخبگان

با هدف کمک دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور به توسعه مزیت‌های استانی جلسه مشترک مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در تاریخ ۱ تیر ماه ۱۳۹۹ با حضور دکتر سیف مدیرکل ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر سعادت‌فومنی قائم مقام بنیاد ملی نخبگان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. در این جلسه جناب آقای دکتر سیف بیان داشتند: از مهم‌ترین اهداف دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و فناوری کشور، رفع نیازها و چالش‌های اساسی کشور و کمک به تولید و رشد اقتصادی است. بر این اساس دانشگاه‌ها می‌بایست نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت استان‌ها و همچنین کمک به جهش تولیدات منطقه‌ای را داشته باشند. این رسالت مستلزم شناخت همه جانبه از مزیت‌ها و امکانات استان و تدوین برنامه مناسب برای هر استان به اقتضاء مزیت‌ها و شرایط خاص آن استان خواهد بود و بستر مناسبی برای شناخت متقابل دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان فراهم و به صورت طبیعی زمینه توسعه بیش از پیش ارتباطات صنعتی در دانشگاه‌ها را فراهم می‌کند. در همین راستا، بنیاد ملی نخبگان نیز حمایت‌هایی را در این زمینه خواهند داشت.

آقای دکتر سعادت فومنی نیز ضمن تاکید بر اهمیت توانمندسازی نخبگان و دانشجویان برتر، حمایت و پشتیبانی خود را از طرح فوق اعلام نمودند. ایشان همچنین تاکید داشتند ارتباط بیشتر نخبگان و دانشجویان برتر با صنایع از برنامه‌های اصلی بنیاد ملی نخبگان است. در پایان جلسه مقرر شد دانشگاه‌های استانی، با شناسایی و معرفی یک مزیت، در خصوص کمک به منابع و بنگاه‌های بزرگ با ارائه یک طرح در جهت جهش تولید اقدام نمایند.