برگزاری جلسه مشترک با شرکت ملی نفت ایران

۱۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۵ کد : ۵۷۱۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۱۶
برگزاری جلسه مشترک با شرکت ملی نفت ایرانبا عنایت به تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت متبوع و وزارت نفت و در راستای واگذاری کلیه امور تحقیقات و فناوری میدان های نفتی به برخی از دانشگاه¬های کشور، ...
برگزاری جلسه مشترک با شرکت ملی نفت ایران
با عنایت به تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت متبوع و وزارت نفت و در راستای واگذاری کلیه امور تحقیقات و فناوری میدان های نفتی به برخی از دانشگاه های کشور، جلسه ای که با حضور مدیر عامل محترم شرکت ملی نفت ایران، مدیر محترم مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، معاون محترم پژوهش و فناوری وزارت علوم و نمایندگان دانشگاه های طرف قرارداد، به منظور هم اندیشی و برقراری سازوکار مناسب و بهبود فرایند اجرای مفاد تفاهم نامه مذکور، در روز سه شنبه ۹۵/۰۷/۱۳ برگزار گردید.
دکتر احمدی در تشریح این نشست گفت: با توجه به اهمیت طرح ازدیاد برداشت از میادین نفتی جلسات مستمری بین وزارت علوم، وزارت نفت، و دانشگاه ها و مجریان این طرح برگزار شده است تا مشکلات احتمالی برطرف و روند اجرای آن تسهیل شود.
وی محور بحث های مطرح شده در نشست امروز را، تاکید طرفین بر تسریع در تصویب قراردهای مشترک و تسهیل فرایندهای اجرایی پروژه ها اعلام کرد و گفت: دانشگاه های مجری این طرح گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده را ارائه کردند.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: طرح ازدیاد برداشت ازمیادین نفتی در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و رشد اقتصاد کشور است و به ماموریت گرا شدن دانشگاه های طرف قرارداد و کاربردی شدن پایان نامه ها در این دانشگاه ها کمک زیادی می کند.
وی افزود: از مزایای مهم طرح ازدیاد برداشت ازمیادین نفتی، ایجاد شبکه ای تخصصی در حوزه نفت از فعالان علم و فناوری درداخل و خارج از کشور است. زیرا از یک سو شبکه ای از دانشگاه های داخل ایجاد شده است و از سوی دیگر، با حضور مشاوران معتبر علمی از خارج از کشور در هرکدام از این پروژه ها، شبکه ای بین المللی شکل گرفته است که در مسیر توسعه دیپلماسی علمی و فناوری قرار دارد.
 
 
 
 
 

محمد خرامش

جواهر شناس زمین شناس