معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار کرد:

دومین نشست تجارب و الگوهای بین المللی درتوسعه همکاری دانشگاه ها با جامعه و صنعت

۲۷ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۹ کد : ۵۹۴۷۴ اخبار اخبار داغ
تعداد بازدید:۷۶۵
دومین نشست تجارب و الگوهای بین المللی درتوسعه همکاری دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت با هدف ارائه آخرین تجارب و الگوهای بین‌المللی برای افزایش هم‌افزایی بین دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید.
دومین نشست تجارب و الگوهای بین المللی درتوسعه همکاری دانشگاه ها با جامعه و صنعت

دومین نشست تجارب و الگوهای بین المللی درتوسعه همکاری دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت با هدف ارائه آخرین تجارب و الگوهای بین‌المللی برای افزایش هم‌افزایی بین دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت در تاریخ سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۹ به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید. در این نشست که با حضور مجازی بیش از ۱۵۰ نفر از محققان، پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان سراسر ایران و جهان برگزار شد، علاوه بر تجارب و الگوهای بین‌المللی، مسائل و مشکلات موجود مطرح و پیشنهادات مختلفی نیز ارائه شد.

در این نشست در ابتدا دکتر قاسم عموعابدینی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دانش‌آموخته مقطع دکتری از دانشگاه فنی آخن آلمان، الگوهای موثر کشور آلمان در همکاری دانشگاه و صنعت را مطرح کردند. در ادامه این نشست مجازی دکتر مجید کریمی‌راد عضو هیات علمی دانشگاه کویین انگلستان، ارائه خود را با موضوع روش‌های نوین در همکاری دانشگاه و صنعت با محوریت تجارب دانشگاه کویین انگلستان برای حاضرین در جلسه تشریح کردند. دکتر رضا یوسفی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، رییس سابق کانون دانش آموختگان ژاپن در ایران و رایزن سابق فرهنگی و علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، تجارب برتر همکاری‌های دانشگاه‌ها با صنعت در کشور ژاپن را ارائه کردند. در پایان این نشست دکتر شهاب آیت‌اللهی عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و دانش‌آموخته مقاطع دکتری و پسادکتری از دانشگاه واترلو کانادا، ارائه‌ای را با موضوع کنسرسیوم‌های تحقیقاتی؛ روشی بهینه در ایجاد ارتباط صنعت نفت با دانشگاه‌های آمریکای شمالی داشتند که با استقبال زیادی از سوی حاضرین در جلسه مواجه شد.